فیلرها

در رابطه با فیلرچه گزینه هایی در اختیار است ؟

در چه مواردی از پرکننده درم برای درمان استفاده می کنیم؟

آیا بی خطر است؟

چگونه عمل می کند؟

آیا این درمان باعث درد در بیمار می شود؟

اثرات درمان چه مدت دوام دارد؟

آیا طبیعی است؟

آیا هر گونه عوارض جانبی وجود دارد؟

فیلر ها به نحوی طراحی شده اند که به طور موثر روند پیری را با هموار سازی خطوط ، پر کردن چین و چروک و بهبود قسمتهایی  مانند گونه های گود رفته ، لب نازک شده معکوس می کنند .نتایج به دست آمده بسیار چشمگیر است.این یک روند هنری است ، و با ترکیبی از پرکننده و بوتاکس،می توانیم چهره راحجاری و شکل و طراوت و شادابی جوانی را باز گردانیم.
در رابطه با فیلرچه  گزینه هایی در اختیار است ؟
1.هیالورونیک اسیدمانندRestylane,Perlane,Rofilan,hyaloronica,Juvederm
2.کلسیم هیدروکسی اپاتایت مانند Radiesse
3.پلی اکریلامید مانند Aquamid

در چه مواردی از پرکننده درم برای درمان استفاده می کنیم؟
خطوط چین و چروک و لایه ها:
 خطوط نازولبیال
خطوط  ماریونتی
چین و چروک دور چشم (خطوط اطراف چشم)
خطوط اخم
خطوط لب
جای جوش

شکل دادن و بهبود:
ارتقاء لب
بالا آوردن گوشه های دهان
گونه سازی (گونه ها فرورفته)
 فک ( خط فک)
تقویت چانه
دوباره شکل گیری بینی

جوانسازی  پوست خشک و پیر:
پشت دست
ناحیه دکولته
چهره
گردن
آیا بی خطر است؟
این محصول با محیط زیست سازگار و تخریب پذیر نسبت به محیط زیست می باشد که به این معنی است که برای بدن مضر نمی باشد و استخراج شده به طور طبیعی از بدن می باشد. واکنش های آلرژیک و اثرات جانبی دراز مدت مانند استحکام یا عفونت، بسیار نادر است.
پرکننده های اسید هیالورونیک که به صورت ژل استریل درآزمایشگاه تولید شده است موجود است.تفاوت استفاده از این پرکننده های مدرن  بر خلاف پرکننده های سیلیکون قبلی این است که دائمی نیستند وهمچنین تاثیرات آن طولانی مدت نیست .بر خلاف پرکننده های کلاژن که در حال حاضر منسوخ شده است.یکی دیگر از مزیتهای پرکننده های اسید هیالورونیک نسبت به پرکننده های کلاژن منسوخ شده که از کلاژن حیوانی مشتق شده اند این است که چون غیر حیوانی هستند احتیاج به تست حساسیت نیست .

چگونه عمل می کند؟

هر چه از عمرپوست  می گذرد، پوست شروع به از دست دادن اسید هیالورونیک ، کلاژن و قابلیت ارتجاعی آن و همچنین چربی های این لایه می کند. در نتیجه ، با حرکات تکراری عضلات صورت و با نیروی اجتناب ناپذیر گرانش، چین و چروک در صورت بوجود می آید وحجم خود را از دست می دهد وپوست شروع به  پژمردگی می کند .ماده اصلی فیلر ها اسید هیالورونیک است و بنابراین به سادگی اسید هیالورونیکی که به طور طبیعی توسط بدن از دست داده شده را بدین وسیله جایگزین می کنیم . پرکننده در فرم ژل می باشد، و از طریق یک سوزن کوچک تزریق می شوند که به دنبال آن با ماساژ ملایم از نتیجه خوب اطمینان حاصل می کنیم والبته باید در نظر داشت که نتایج سریع و آنی هستند. اسید هیالورونیک تازه تزریق شده جذب آب بافت می شود و با ادغام در کلاژن احاطه شده  ظاهر صورت جوان را باز می گرداند. آخرین تحقیقات پزشکی نیز نشان داده است که با تزریق پرکننده اسید هیالورونیک به پوست، بدن  اقدام به تولید مقادیر زیادی از کلاژن به عنوان یک واکنش می کند که باعث ارتقاء نتایج و حتی بلند مدت کردن آن می شود .

آیا این درمان باعث درد در بیمار می شود؟
درمان حدود 15-10 دقیقه طول می کشد، و بسته به آستانه درد بیمارمی تونیم با کرم موضعی پوست را بی حس و یا به طور کامل آن منطقه را با یک بلوک بی حس کننده موضعی بی حس کنیم، شبیه به آنچه که توسط دندانپزشکان به بیمار داده می شود ، بنابراین به این شکل به بیمار درمان آرامش بخش و بدون درد را بطور کامل اهدا می کنیم .

اثرات چه مدت طول می کشد؟

میزان پا برجایی اثرات  از چند ماه تا چند سال متفاوت است. اگر چه تجربه  نشان داده است که می تواند اثرات بسیار طولانی تری با تکرار درمانها داشت. 

آیا طبیعی است؟

طبیعی ترین درمان است، پوست آنچه را که در طی سالها از دست داده است به این وسیله به سادگی بازمی گرداند.حرکات صورت همانند ابتد ، لب ها جذاب تر، حجم طب یعنی صورت بازگردادننده و پوست یک بار دیگر جوان به نظر می رسد. 

آیا هر گونه عوارض جانبی وجود دارد؟
بعضی از اثرات جانبی تزریق می تواند شامل قرمزی، حساسیت به لمس، تورم و کبودی  شود که هیچ یک از اینها  جدی نیست وطی چند روزبرطرف می شود . اثرات عمده جانبی بلند مدت بسیارنادر است و واکنش های افزایش حساسیت  بر اساس آخرین تحقیقات گزارش شده 1 در20000 است .

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل می باشند؟

همه افراد کاندیدای مناسبی برای‌ این روش درمانی هستند، زیرا احتمال آلرژی و عوارض جانبی وجود ندارد. اما ‌اینکه کسی کاندیدای مناسبی برای ‌این روش و یا هر روش زیباسازی دیگری است یا خیر با معاینه پزشک، گرفتن تاریخچه پزشکی بیمار و همچنین بررسی بسیار دقیق ساختار چهره و طراحی برای ‌ایجاد تغییرات مناسب، تعیین می گردد.

اگر ژل‌ها جذب شوند،باعث بد فرم شدن لب‌ نمی‌شود؟

خیر، پس از جذب ژل‌ها ، لب به شکل اولیه خود بر می گردد و هیچ تغییر فرم خاصی صورت نمی گیرد.

اصول مهم در تزریق ژل لب دو اصل مهم را در این روش باید بدانیم؛ اول اینکه برای تزریق این نوع ژل‌ ها فقط متخصصان پوست و مو و جراحان پلاستیک صلاحیت دارند و این عمل توسط پزشکان عمومی، دندانپزشکان، و حتی متخصصان بی‌ هوشی‌ به صلاح بیماران نیست؛ زیرا که در بسیاری از موارد اگر عارضه کم خطرو کوچکی هم در اثر تزریق ژل رخ دهد، متخصصان پوست و مو بهتر می‌توانند آن را برطرف نمایند. در برخی مواقع به دنبال تزریق ژل شخص دچار تبخال می‌شود که پزشک متخصص به راحتی می‌تواند آن را درمان نماید و در غیر این صورت همین اتفاق می‌تواند موجب بر جای گذاشتن اسکار (جوشگاه) روی صورت نماید. نکته دوم، بیمارباید از نوع ماده تزریق شده آگاهی داشته باشد. پزشک متخصص باید برای بیمار توضیح دهد که از چند نوع ژل استفاده خواهد کرد، زمان ماندگاری آن چقدر است و چه عوارض احتمالی خواهد داشت. عوارض موقتی مانند قرمزی و کبود شدن کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. از تزریق ژل‌های متفرقه و بودن نام و نشان جدا بپرهیزید. نام ژل مصرف شده را نیز یادداشت کنید تا اگر به هر دلیلی به پزشک متخصص دیگری مراجعه نمودید، بدانید که چه ژلی برای شما تزریق شده و آیا از آن راضی بوده‌اید یا خیر.